Botulinas

„ Botulino toksinas – mimikos raumenis paralyžiuojantis preparatas, kurio pagalba pristabdomas raukšlių formavimasis. Hialurono rūgštis – sintetiniu būdu pagaminta sudėtinė odos dalis, papildas, kuris leidžia sumažinti raukšles bei panaikina senstant atsiradusius odos pakitimus.Kokia priemonę ir kokiais atvejais pasirinkti, konsultacijos metu, patars plastikos chirurgas.

Štai, hialurono rūgštis gali būti naudojama, kuomet siekiama išlyginti smulkias raukšleles apie akis, nosį, sumažinti nosies-lūpų raukšles, atstatyti lūpų formą, kontūrus ar jas padidinti. Jos poveikis trunka nuo 1-1,5 metų. Ši padeda ir kai norima pagražinti kaklą, rankas. Botulino toksinas veikia kitaip – jo poveikis matomas nuo 6 iki 8 mėnesių. Juo koreguojamos „rūpesčio”, pykčio kaktos raukšlės, pakeliami antakių ar lūpų kampai, viršutinė lūpa. Botulino toksinu galima koreguoti net nosies ilgį. Beje, jis naudingas tiems, kuriuos kamuoja migrena: suleidus šio preparato į smilkinių plotą, sumažėja galvos skausmai. Be to, tai išsigelbėjimas gausiai prakaituojantiems – jis sumažina prakaitavimą pažastyse.

Derinant abu preparatus pasiekiamas ir ilgalaikis rezultatas. Pirmiausia leidžiamas botulino toksinas, po savaitės – hialurono rūgštis. Taip išsprendžiamos bėdos su labai giliomis, ryškiai matomomis raukšlėmis, probleminėmis vietomis“, - pasakojo gydytojas.

Pasidomėjus ar yra amžiaus cenzas, kuris nurodytų, kada galima atlikti hialurono ar botulino toksino injekcijas, daktaras atsakė, kad nėra. Jos gali būti atliekamos net vaikams, jei tam yra svari priežastis.

„Hialurono rūgšties injekcijoms amžiaus cenzo nėra. Tai statybinė medžiaga, ji gali būti suleista net vaikui. Ji nepakenks, tik išlygins ir pagražins odą. O botulino toksinas rekomenduojamas, kada perkopiate 25-erių metų amžių. Padidinto prakaitavimo atvejais – ir anksčiau.

Beje, svarbu žinoti, jog šioms procedūroms reikia skirti laiko. Todėl neplanuokite jų įtemptu darbo metu, prieš atostogas ir netrukus įvyksiančią šventę. Kiekvieno organizmas reaguoja skirtingai – gali išryškėti paraudimai ar atsirasti smulkios mėlynės“, - pasakojo B. Eimaitis.

„Sustingęs veidas“ – didžiausia baimė, kurios galima išvengti, teigia plastikos chirurgas. Toks reiškinys yra procedūrų pertekliaus ir prasto darbo padarinys.

„Labai svarbu paminėti, jog visas grožio procedūras turi atlikti tik savo amatą išmanantis profesionalas. Be to, jos turi būti atliekamos su saiku. Būtent tada, kuomet jis prarandamas, matomi prasti rezultatai. Juk „sustingusio veido - kaukės“ efektas – pertekliaus padarinys. Taip nutinka, kai nuolatos į veidą leidžiamas botulino toksinas. Per didelis jo kiekis panaikina mimikas, neleidžia šypsotis, pakelti antakių. Dažniausiai viso to priežastis – neprofesionalumas.

Jokiu būdu hialurono užpildų ar botulino toksino procedūros negali būti atliktos kosmetologo ar mėgėjo kabinete. Tam reikalingas medicininis išsilavinimas ir kvalifikacija. Tik kreipdamiesi į gydytoją žinosite, kad darbas bus atliktas kokybiškai ir saugiai. Jis patars, kas tik Jums asmeniškai yra geriausia ir neleis „persistengti“.

Tačiau, atminkite, kad Jūs patys esate grožio kalviai. Jei manote kad procedūra būtina – kreipkitės, susigrąžinsite jaunystę ir atskleiskite grožį. Nedelskite, nes su amžiumi raukšlių daugėja bei jos gilėja – tada minimalios invazinės procedūros ne visada galės suteikti Jūsų laukiamą efektą. Tačiau, jei Jūsų nevargina juoko raukšlės ir manote, kad jos Jus puošia, jokiu būdu jų ir nenaikinkite. Juk buvimas savimi ir yra tikrasis grožis“, - pokalbį baigė Bernardas Eimaitis.

Parengė: Austėja Matusaitė.

 

Naujienos

 Negalite pasportuoti – kaip vistiek išlikti sveikiems?

Negalite pasportuoti – kaip vistiek išlikti sveikiems?

Įpratusiems pastoviai lankytis sporto klube kelios dienos be aktyvios mankštos gali visai juos išmušti iš vėžių. Tad nesvarbu, ar susirgote, turite daug darbo ar nutiko dar koks netikėtumas, dienomis, kai negalite pasportuoti, vis tiek galite išlikti aktyvūs ir pasirūpinti savo fizine ir emocine sveikata.
5 blogiausi veido odos priežiūros patarimai iš interneto

5 blogiausi veido odos priežiūros patarimai iš interneto

Vos tik iškyla klausimas ar problema, dažnas mūsų šiais laikas neria į internetą ir bando atsakymą į rūpimą klausimą rasti pasaulinio tinklo platybėse. Neretai internete ieškome ir patarimų, kaip gi tinkamai prižiūrėti veido odą. Nesame kategoriški – tikrai ne visi internete pateikiami patarimai tik mitas, vis dėlto,...
Dezodoranto naudojimo klaidos

Dezodoranto naudojimo klaidos

Venkite šių dezodoranto naudojimo klaidų.
Visos naujienos